Otwarcie wystawy

W dniu 13 czerwca 2023 r. o godzinie 10.00 na myślenickim rynku miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy plenerowej pt. „Andrzej Średniawski – patron Myślenic”. W obecności Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, Dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach Łukasza Malinowskiego, Wiceprezesa LGD Ziemi Myślenickiej Janusza Szczecińskiego, mediów, młodzieży z myślenickich szkół oraz przybyłych mieszkańców, symbolicznego przecięcia wstęgi dokonały panie Elżbieta Górecka i Arleta Garbień, na co dzień pracujące w Zespole Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach, będące autorkami książki o bohaterze wystawy, której premierowe wydanie zaplanowane jest na wrzesień 2023 r.

Wystawa jest częścią projektu realizowanego przez LGD Ziemi Myślenickiej we współpracy z Muzeum Niepodległości w Myślenicach, na którego realizację LGD pozyskała dofinansowanie z Województwa Małopolskiego w wysokości 18 tys. zł. W ramach zadania oprócz wystawy plenerowej odbywają się lekcje muzealne, ogłoszono konkurs na esej, a także zostanie wydana wspomniana wcześniej publikacja.

Wystawa, przybliżająca życie oraz działalność zasłużonego dla lokalnej społeczności myśleniczanina, będzie dostępna na płycie myślenickiego rynku w terminie 13 czerwca – 11 lipca, następnie zostanie przeniesiona do Muzeum Niepodległości w Myślenicach, gdzie zwiedzający będą mogli ją obejrzeć do 30 września br.

Skip to content